top of page
Vyhledat

Oslava rozmanitosti: multikulturní gril párty v Brně

Aktualizováno: 26. 4.

Minulou neděli Multikulturní centrum Brusinka ve spolupráci s arménskou komunitou Nairi uspořádalo příjemnou grilovací párty v klidném prostředí Otevřené zahrady v Brně. S více než 50 účastníky zastupujícími více než 15 národností byla akce oslavou rozmanitosti, jednoty a živého multikulturního prostředí Brna. Když se aroma šťavnatých lahůdek neslo vzduchem a smích zněl zahradou, bylo zřejmé, že duch přátelství a kulturní výměny byl živý a prosperující.

Hosté se mezi sebou snadno mísili, sdíleli příběhy, tradice a vlastní kulinářské výrobky, což přispělo k atmosféře tepla a inkluzivity. Grilovací párty byla více než jen společenské setkání; byla to osvědčení síly komunity a důležitosti přijetí tohoto nádherného prostředí. Ve městě, kde žije až 65 000 cizinců a každý pátý občan se může pochlubit národností jinou než českou, hrají tyto události klíčovou roli ve vytváření porozumění, respektu a ocenění mnoha kultur, které spolu v Brně harmonicky koexistují. Jsme rádi, že můžeme plnit naše motto “spojení přes vzdělávání a kulturu”. 


Statistiky vykreslují přesvědčivý obraz multikulturní krajiny Brna s obyvateli pocházejícími z téměř 150 zemí celého světa. I když Ukrajina početně vede, a je následovaná těsně Vietnamem, Ruskem a dalšími národy, tak každá komunita přináší své jedinečné příspěvky do sociálního dění města a obohacuje kulturu různými způsoby. Ve světě často charakterizovaném dělením a nesouladem jsou události, jako byla grilovací párty Multikulturního centra, příležitostí poznat naději a jednotu. Připomínají nám krásu a sílu, která spočívá v rozmanitosti, a transformační sílu spojení pro oslavu našich rozdílů. Jak slunce zapadalo na památný večer plný smíchu, přátelství a kulturní výměny, bylo zřejmé, že snaha Multikulturního centra podpořit mezikulturní vazby a budovat mosty mezi komunitami, bude rezonovat daleko za hranicemi zahrady. V Brně, které vzniklo v srdci Evropy na křižovatce obchodních cest, se rozmanitost nejen slaví - je přijímána, milována a zakotvena do samotného společenského života.


Grilovací párty byla mikrokosmem rozmanité společnosti Brna, kde rozdíly nejsou překážkami, ale mosty k porozumění a spojení. Sloužila jako připomínka toho, že navzdory našim různorodým zkušenostem jsme spojeni společnou lidskostí a touhou budovat více inkluzivní a harmonickou komunitu.  Zablokujte šíření nenávistí. Sdílejte lásku! Vaše Multikulturní centrum.

56 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page